LPG Servisi

LPG Taktırma Nasıl Olur?

LPG taktırma ile elde edeceğiniz avantajların ne olduğu, aracınızın LPG dönüşümünün nasıl olduğu gibi soruların cevapları aşağıda veriliştir. Ayrıcalıklı şekilde hizmet almanız, firmamızın sunmuş olduğu avantajları değerlendirmeniz ile olacak. Hem LPG dönüşümü ile ulaşacağınız avantajlar hem de firmamızın uygun fiyatlı ve güvenilir hizmeti sayesinde aracınızı ekonomik şekilde kullanabilirsiniz.

LPG Nasıl Takılır?

Birkaç işlem basamağı ile kolayca LPG takılması mümkündür diyebiliriz. Bunun için profesyonel destek alınmasının en önemli tarafı, montaj kısmıdır. Herhangi bir sorun yaşanmaması adına bu alanda uzman olan kişiler tarafından direkt olarak dönüşüm işleminin yapılması sağlıklı olacaktır.

LPG nasıl takılır sorusunun cevaplanması ile bunun aslında kolay bir işlem olduğunu göreceksiniz. Yetkili servislerimizden talep edeceğiniz bu hizmet, gün içinde tamamlanarak aracınızın teslim edilmesi ile sonuçlanacaktır.

Sistemin Kurulması;

İlk olarak yapılacak olan işlem, var olan enjeksiyon sisteminin yanına LPG sisteminin de yapılması olacaktır. Bu işlem için, benzin pompası devre dışı bırakılarak aracın LPG ile çalışması sağlanacaktır.

Montaj;

LPG taktırma sürecinin en önemli aşamasının montaj olduğunu söyleyebiliriz. Sağlıklı bir LPG montajı için bu aşamada kontrollerin birkaç sefer yapılması önerilmektedir. Montajın tamamlanmasının ardından ise son aşamaya geçilecektir.

Kontrol;

Sistemin doğru çalışıp çalışmadığı adına bir kontrol yapılır. Sorunsuz şekilde çalışması hâlinde ise aracınızın size teslim edilmesi mümkün olacaktır.

LPG Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Türkiye’de LPG taktırma oranı her geçen gün artıyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri, benzin fiyatlarının her geçen gün artmasıdır. LPG kullanımı ise aksine, uygun fiyatlı olan bir yakıt sistemidir. Bu sebeple en büyük avantajının yakıt kullanımında tüketiciye büyük ölçüde ucuzluk sağlaması olduğunu söyleyebiliriz.

  • Aracınızın yıpranmamasını sağlar
  • Havaya salınan zararlı gazları azaltır.
  • Benzin pompası devre dışı olduğundan aşınmaz, zarar görmez.
  • LPG kullanımı ile aynı performansı çok daha uygun maliyetle elde edebilirsiniz.

Yukarıda verilen avantajlar, LPG taktırmanın yalnızca ekonomik değil, aynı zamanda çevreci olduğunu da göstermektedir. Montaj taleplerinin yoğun olması ve LPG teknolojisinin gelişmesi bu sektörün de gelişmesini sağlamıştır. Bu sayede farklı ürünler ile hizmet verilmeye başlanmıştır.

Otogaz Kullanımı Motora Zarar Verir mi?

Otogaz kullanımı motora zarar verir mi? Araçlar da kullanılan gaz sistemi motor yapısına göre değişmektedir. Günümüz araçları genellikle çok nokta enjeksiyona sahip olduğu için sıralı sistem LPG’ler kullanılır ve bu sıralı sistemler araç motoruna zarar vermektense motorunu korur ve ömrünü uzatır. Sıralı sistem LPG’li araçlar istenildiği zaman benzinde kullanılabilir.

Benzin fiyatlarının yükselmesinden dolayı LPG’ye yönelen araç kullanıcıları montaj ve kalite konusunda doğru seçimi yapmalı ve yetkili servislerde LPG montajı yaptırmalıdır. Aracın motor ömrünü uzatan ve cep dostu LPG’yi binlerce insan yoğun şekilde talep etmektedir. Diğer yakıtlara göre avantajı çok olan otogaz artık fabrika çıkışlı olarak sıfır kilometre araçlarda montajlı olarak sunulmaktadır.

Otogaz kullanımı motora zarar verir mi?

  • LPG Dönüşümü mutlaka TSE tarafından belgelendirilmiş yetkili servislerde yapılmalıdır.
  • Motor ve LPG bakımları 10 bin veya 6 ay (önce hangisi dolarsa) aralığında yapılması gerekir.
  • Otogaz’ın araca zarar vermediği yapılan kilometre bakımlarında açık şekilde belli olacaktır.

Aracın ağırlığı, motor hacmi, beygir (Hp) ve tork (nm) gücü LPG çekiş ve tüketimini büyük ölçüde etkilemektedir. Doğru ayar ve doğru montajda LPG kullanımı sırasında performans kaybı yaşanmaz.  Lpg li araç sahibi yaklaşık 100-150 liraya deposunu sürekli fulleyebilir. Deponun düzenli olarak fullenmesi yakıt tankını ve aracın LPG sistemini temiz tutar.

Oto gaz kullanımı motora zarar verir mi? 

Doğru kalibrasyon ve doğru bir işçilik ile Benzin kullanımına göre motorunuzun ömründe uzama olur. LPG kullanımı ile Motor yağının da ömrü uzamaktadır.

Uzaman kadromuz ve güvenilir montaj ekibimiz ile Askan otomotiv olarak hizmetinizdeyiz.

× Canlı Destek